• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Reiki Ne Değildir

 Reiki, bir ideoloji, bir inanç sistemi, dogma, din, tarikat, mezhep değildir.

Reiki,bir tıbbi tedavi / teşhis yöntemi değildir.
 
Reiki, herhangi bir sistemin (din, bilim, eğitim, toplum, kültür, zaman, coğrafya vs.) tekelinde ya da onun rızasına, kanıtına bağlı değildir.
 
Reiki bir ticaret, hobi, moda, ego aracı değildir.
 
Reiki seviyeleri bir skor, yarış, statü, kişisel tatmin, bir ikame olarak egoya kılıf değil, sindirilmesi gereken, kendine has sorumluluk ve dersleri olan derin, ciddi içsel seviyelerdir ki bu seviyelerin enerjileriyle gerektirdiği şekilde bütünleşmeden bunların dışsal tezahürleri de zaten mümkün olmaz, dolayısıyla Reiki her bir kişide tekrar doğar ve dünyaya gelir.
 
Reiki, bioenerji ya da yerküreden, kendinizden aldığınız bir enerji değildir. Reiki’nin akması için, uygularken kendi enerjinizden vermez, araştırma, yönlendirme, yoğunlaştırma vs. gibi işlemler yapmazsınız. Bilakis tedavinin esenliği; kanalların ne kadar “temiz”, yani enerjiye ne kadar izin verir ve testlim olur olduğuyla da yakından alakalıdır. Reiki çabasız çabayı öğrenmektir.
 
Reiki kendi “ilahi” bilincini ve zekayı taşır. Bu nedenle de yanlış yapma, zarar verme riskiniz yoktur. Reikiyle akan enerji nereye, ne miktarda, ne şekilde, ne zaman, ne süreyle gideceğini tam olarak bilir ve izin verirseniz sizi yönlendirebilir.
 
Reiki öğrenmek ya da Reiki şifası almak için ön şart, sınırlamalar, ayrımlar yoktur. Öğrenmek ya da şifa almak isteyen herkes Reikiyle çalışabilir, anne karnındaki bebekler dahil herkes Reiki’ye inisiye olabilir.
 
Reiki, her yaştan herkesin rahatlıkla, çok kısa bir sürede, diğer sistemlere göre çok daha çabasız ve kısa sürede öğrenebilecegi, yumuşak, doğal, kendiliğinden, sonsuz, sınırsız, yan etkisi olmayan güvenilir, bütünsel, güçlü fakat yumuşak bir enerji şifa kaynağıdır.
 
Reiki, sadece iyi niyetle ve şifa için kullanılır aksi durumlarda; kullananın niyeti sadece kendine ayna olacaktır.
 
Reiki, bir zorlama, rica, minnet işi değil; özgür irade, niyet ve "kısmet" işidir.
Reiki, her şeyden önce alan ve verenin rızasıyla akar. Herhangi bir kişiye kendi isteğine aykırı olarak, zorlamayla ya da bilgisi olmadan (belirlenmiş istisnalar hariç) Reiki verilemez, hem Reiki işlemez, sonuçsuzdur, tekamülümüz negatif etkilenir. 
 
Reiki’nin işlemesi için ona inanmanıza, bilmenize gerek yoktur; kendinizi açıp kabul ettiğinizde Reiki akar, bununla beraber inanç ve bilginin sizin niyet, farkındalık, alıcılık, çaba ve tedavi sürecinizi etkileyebilen çok güçlü nitelikler olduğu da yadsınamaz.
 
Reiki, sizin her şeyi bir başka etkenin ya da kişinin eline testlim ettiğiniz, sorumluluklardan, çabadan, iradeden sıyrıldığınız, her şeyi anında hayal edildiği gibi olduran sihirli bir değnek değildir. Tüm şifa sistemleri çok boyutlu aktif bir süreci içerir ve içinde pek çok dinamiği barındırır. Bu konuyla ilgili daha detaylı bir bakış açısını 'Şifa Niyetine' ve 'Bir Yolculuğa Daha Çıkmadan Önce' başlıklı yazılarımda bulabilirsiniz.
 
Reiki kullanmayınca yok olmaz; kanallık ömürlüktür, kullanılmazsa sadece zayıflar, -tıpkı aura ve çakra çalışmalarını rutin olarak yapmadığımızda zamanla kaçınılmaz olarak tekrar sıkıntılar birikmeye başlayabileceği gibi- akışı tekrar canlandırmak için rutin pratikler yapmanız yeterlidir.
 
Reiki, dilenirse farklı şifa teknikleri ve enerji çalışmaları ile entegre olup işbirliği içinde güçlü biçimde çalışabilir. Bunun yanısıra tek başına da bütünsel bir sistemdir.
 
Doğru inisiasyondan geçmemiş biri Reiki’yi aktaramaz ve kullanamaz. Reiki seviyelerinden doğru biçimde geçmemiş biri de o seviyenin enerjetik getirilerine nail olamaz.
 
Reiki; eşsiz niteliği ve muazzam faydalarına rağmen bu düzlemde illa ki tek yol olmadığı gibi, bir çok değişkene bağlı olarak herkesin birbiriyle aynı biçim, zaman ve oranda rezonansa girdiği bir yol da değildir. Unutmamalıyız ki hedefte ki yollar ve bir yolun içindeki yönelimler birbirinden çeşitli olabilir. Kişi seçme özgürlüğüne, tabii ki çabası ve sonucuna da tabidir.

.