• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Korku Dönüştürme Çalışması

Normallerimizin, alıştığımız ve bildiğimizin dönüşmeye başladığı ve hepimizin pek çok açıdan az çok etkilendiği epey ‘bereketli’ bir yıl geçirdik. Yeni yıla 1 kala yine o çok sevdiğimiz, umutla bağlandığımız programlar yapılacak, belki hayaller kurulacak ve daha bir dolu güzel ve iyi şey. Bu süreçte destek açısından, bir yol açıcı, tamamlayıcı, anlayış geliştirici olarak korkularımıza bakma ve dönüştürme çalışmasını bu sayıda sizlerle paylaşmanın tam zamanı dedim…

İnsanlık havuzunda pek çok korkumuz var gibi görünse de, bu korkuların temelde hepsi ayrılık / ikilik yanılsaması ve ölüm korkusuna dayanır ve bir açıdan bu gereklidir de. Fakat bizi koruyan, ilerleten, içgüdüsel olan sağlıklı kök çakranın korkularıyla sağlıksız korkular birbirinden çok farklıdır. Öncelikle bunu ayırt etmemiz ve yaşamımızın çok büyük bir kısmını bu 2. tip korkular etrafında döndürdüğümüzü ve bunu sağaltma yollarına dair bilinçlenmemizin önemini anlamamız şart olmalı.

Mekanizma olarak biri, bir şey, dış kaynaklı bir durum yani bir vesile, bir katalizör bizde belli hisler, düşünceler ve duygular oluşturur; yani etki! Bizde bu etkiye göre kendi altyapımızdan tepkiler veririz. Bunu açık yaramıza, egomuza basılması sonucu gelişenler gibi düşünebilirsiniz.Yaşamlarımız korkudan sevgiye evrilir. Sevgiyi bilmek için korkular gerekti. Korkuların yaratıldığı vakit dönüştürme gücümüz yoktu belki ve başka şeylere gebeydi ama şimdi var. Önemli olan, onlarla ne yaptığımız, nasıl kullandığımız. Onlara da şükürler olsun. Ekileni farklı biçmek her şeyi değiştirir unutmayın!

Şimdi basamaklarıyla anlatacağım çalışmayı, sizi etkileyen çok küçük ya da yaşamınızda motif olmuş büyük ölçeklerdeki şeylerin hepsi için kullanabilirsiniz. Bu çalışmaları bir Reiki seansının içinde, imgeleme tekniklerini kullanarak yaparsanız çok daha iyi olacaktır. 2. Seviye ve üstündekiler sembolleri de ekleyebilir. Reiki kullanmayanlar içinde meditatif bir rahatlamayla yine imgeleme destekli yapılabilir. Kendinize zaman ve alan yarattıktan sonra;

  1. Yukarda bahsettiğim bir vesileyle, sizde rahatsız olduğunuz bir etki uyandıran ve güçlü bir tepki verdiğiniz bir şeyi tekrar yaşayın. İlk sormanız, hissetmeniz gereken şey; bana ne oluyor, ne hissediyor, ne düşünüyorum? (Mesela; öfke…)
  2. Bu gelenle ne yaptım ya da yapmak istiyorum? (Mesela; karşı tarafı incitmek için onu sözle ezdim…)
  3. Bunu yapmasam ne olurdu? (Mesela; kendimi yetersiz hissederdim…)
  4. Böyle hissetseniz ne olur? (Mesela; yetersiz hissetsem ne olur?) Soğan kabuğu gibi her geleni aynı soruyla açın. (Yetersiz hissetsem ne olur? Güçsüz hissederim! gibi…) Altından bir kök korkunuz çıkacak. Burada bu güçsüzlük korkusu.
  5. Korkuyu kabul edin ve sevgiye dönüştürmeye niyet edin.
  6. -Bir korkuyu bilmemiz için onun bize daha önce ekilmiş, yaratmış olmamız gerekiyor!- Bu korkuyu nereden tanıyorum, nerede yaşadım, ilk nereden hatırlıyorum? Aklınıza muhtemelen çocukluktan bir anı, sahne ya da birkaç şey silsile şeklinde gelebilir. Şimdi enerjetik imgelemeyle onlara gidip o sahneleri, olayları şifalandırın, bunun sizde neyi açmaya, güçlendirmeye daha derin bir idrak için yoğurmaya çalıştığını görün, yani dikenin hikmetini alın. Dilerseniz bir bağ kesme affetme, şefkat, ışık vs. çalışması yapabilirsiniz. Bu bir sahne düzeltmesi ve auranıza olan etkinin dönüşmesidir. Pek çok bileşen ekleyebilirsiniz. Size doğru ve iyi gelen, gerçekten tamam dediğiniz tamamdır ve tekrar tetiklenme yaratmaz.
  7. Kendinize olumlama yapın. (Mesela; bir şeylere cevap verememem, vermemem güçsüz olduğumu göstermez, her zaman güçlüyüm, gücüm özümden gelir gibi)


Bu basamaklar ve sorularda lütfen kendinize zaman verin ve soruları zihnin cevaplamadığından emin olun.

İmgeleme, olumlama, affetme, nefes, duygu dönüştürme vs. hususlarıyla ilgili yazılar sayılarda mevcut faydalanabilirsiniz.

Bu çalışmalar çok yoğun ve açılımlı olduğundan art arda birkaç konuyla çalışmayın, sindirin.

Yoğun bir bedensel, duygusal tepki geldiğinde bedeninizi kilitlemeyin, gevşeyin, derin nefesler alın ve sonrasında ihtiyacınız olursa bir topraklanma ya da dengelenme çalışması yapabilirsiniz.

Bazen bir konu dönüşümlü ve tekrarlı çalışmayı, yardım almanızı, zamanı gerektirebilir yılmayın, kendinizi kutlayın.

Sorularınız olursa ya da deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz lütfen çekinmeyin.

Hepimize ferah, bereketli, sağlıklı, keyifli, ışıl ışıl yepyeni bir yıl diliyorum.

Aşkla kalın.


Ahu Birlik
www.varolus.com