• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Reiki Ne İşe Yarar

 Reiki, bütünsel tüm şifa yöntemleri gibi; fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal olarak varlığı kapsayan tüm alanlarda farkındalık, iyileşme, dengelenme, ilerleme, dönüşme ve korunma için kullanılır.

Birbirine bağlı tüm bu alanlarda şikayetlerin ortaya çıkmadan önlenmesinde, yaşam kalitesinin arttırılmasında, koruyucu sağlık ve enerji terapi rutini olarak çalışır.

Modern Batı tıbbında, yardımcı / tamamlayıcı olarak iyileşmeyi hızlandırıcı, yan etkileri azaltıcı, tedavinin gücünü arttırıcı, vücudun doğal kendini iyileştirme sürecini harekete geçirici, bağışıklık sistemi güçlendirici olarak kullanıldığı gibi, sebebi anlaşılamamış, tedavisi olmayan kronik / akut rahatsızlıklarda da alternatif etiketiyle kullanılır.

Reiki’nin kullanım alanları ve sağladığı gelişim sınırlandırılamaz. Reiki’nin ruhsal boyutla kesişen şifası, tekamül, içsel gelişim ve kendini tanımanın sonsuz yolculuk alanıdır. Bilinç genişledikçe Reiki’yi kullanabildiğimiz çok farklı şifa fırsatları buluruz.

Öte yandan; Reiki’nin beş duyuyla algıladığımız, 3 boyutlu maddesel evrenimizi aşan enerjisi, Reiki’yi uzay / zamanın ötesinde kullanmamıza olanak verir. Reiki ile geçmişe, geleceğe ya da fiziksel temas olmadan / dokunmadan zihinsel olarak uzaktaki birine şifa gönderebilir, kendimiz ve başka insanlar dışında olaylara, durumlara, taşlara, hayvanlara, bitkilere, gezegene, yönetimlere, rehberlerimize ve düşünebildiğimiz her şeye Reiki uygulayabilir ve enformasyon sağlayabiliriz.

Reiki; bilincin genişleyerek daha yüksek enerjilerle dolmasına, negatif bir oluştan pozitife adım atılmasına, kutupsallıktan birliğe yol alınmasına ve bu sayede kişinin, kendi ve bütünün en yüksek hayrına kendiliğini, bütünselliğini gerçekleştirmesine, sevgi, özgürlük, bolluk bereket ve şifa alanlarında ilerlemesine yardımcı olan tam kapsamlı dönüşüm araçlarından biridir.


.