• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Usui Reiki 1. Seviye İnisiyasyon& Eğitimi

Usui Reiki 1. Seviye İnisiyasyon & Eğitimi; birebir ve yüzyüze, karşılıklı belirlenen ve birbirini izleyen ortalama 2'şer saatten 4 gün ortalama 8 saatlik bir süreçtir.
 
 İlk 3 gün, her biri yaklaşık 1 saat süren bir şifa terapisi ile kişi üzerinde çakra/aura çalışması yapılarak, tabiri caizse kişinin enerjisi yumuşatılır. Bu şekilde kişi inisiyasyona hazırlanır. Kişi 3 gün tedrici bir şekilde hazırlanmadan inisiyasyonu yapmak, yani eterik bedene girmek, aura kanallarına girip blokajları açmak, akışı sağlayıp, dengelemek, temizlemek ve kişiyi Reiki’ye inisiye etmek mümkün değildir. Ancak son gün inisiyasyon tekniğiyle kişi Reiki 1. aşamaya inisiye edilir.
 
Bu 4 gün boyunca aynı zamanda kişiye Reiki 1. Seviye bilgi ve eğitimleri de verilir, sorular cevaplanır, çalışma notları ve inisiyasyon sonrasında sertifikası verilir.
 
Artık çakra / aura sistemi açık ve dengelidir. Frekans genişlemiş, kişi fizik beden, zihin, duygu, ruh bakımından daha bütün, farkında, uyumlu, yepyeni ve heyecanlı bir sürece fizik seviyede adım atmış, dönüşüm yolculuğuna başlamış, Reiki’nin ondan aktığı bir kanal haline gelmiştir. Ben bu seviyeyi, İlk Aşk, Tohum olarak yorumluyorum.
 
Kişi, 21 günlük alışma / dengelenme sürecinde sadece kendine, öğretilen şekillerde Reiki uygulayacaktır.
 
Tüm inisiyasyonlarda 21 gün, yeni işleyiş ve alışkanlıkların kendi iç dinamiğini yerleştirip kişi ile dengelenmesi, çözülmeler ve arınma / temizlenme için çok önemli bir süreçtir.
 
21 günlük sürecin akabinde görüşerek yapılan kontrolün sonrasında, kişi artık Reiki’yi sadece kendisinde değil, başkalarında da birebir dokunarak / elle uygulayabilir duruma gelir ve yolculuğuna devam eder.
 
1. Seviye, kişinin Reikiyle tanıştığı, dönüşümleri, sorgulamaları yaşamaya başladığı ilk ve en önemli basamaktır. Bu aşamanın doğru alınıp yürünmesi diğer aşamaları da olumlu etkileyecektir.REİKİ 1. SEVİYE EĞİTİM KONULARINI "EĞİTİM İÇERİKLERİ" ADLI BAŞLIKTAN İNCELEYEREBİLİR. DETAYLAR, SORULARINIZ, RANDEVULAR İÇİN İLETİŞİMLERDEN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
 
Reiki 1. Aşama ve 2. Aşama inisiyasyonu arasında kişisel olarak değişmekle beraber sağlıklı sindirme ve yeterlilik için genellikle en az 3 ay geçmesi beklenir.
 
Temel Reiki uygulayıcıları için bu aşama ömür boyu yeterli olabilmektedir.

.