• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Reiki & Masaj Terapi

 Bodywork Uygulamalarının (Beden Çalışması), Masaj Terapilerinden farkı; doğrudan beden-ruh bütünlüğü ve dengesini ele alması, masaj terapi ile enerji şifasını birleştirmesidir. Beden çalışmalarında, birbirlerini tamamlayan, güçlendiren, şifa sürecini hızlandıran bütünsel yaklaşımlar birbirlerine uyumlu şekilde entegre edilir. Bu durum, Bodywork uygulayıcısının kullanacağı farklı teknik ve prensiplere aynı anda hakim olmasını da gerektirir.
 
Reiki Bodywork; seanstan önce yapılan görüşmede, kişinin ihtiyacına uygun olarak belirlenecek masaj türünün niteliklerine göre (Klasik İsveç, Aromaterapi, Refleksoloji, Bölgesel vs.) , masajın her seviyesinin ve tekniğinin, Reiki teknikleri ile birleştirilerek uygulandığı, bedensel çıkış noktasından fiziksel, zihinsel, duygusal, ruhsal seviyelerde iyileşme sağlamayı amaçlayan, beden temelli holistik bir çalışmadır.
 
Kronik / akut durumlarda ve tercihen etkinlik açısından beden çalışmaları, rutin tekrarlar içerir. Beden çalışması, yaklaşık 30 dakika, 1 saat arası değişen Reiki Şifa Terapisi ile tamamlanır. Beden çalışmaları Reiki inisiyasyon ve eğitimi içermez.

.