• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Denge Unsuru & Kutbiyetlerin Sahnelenişi

Kaynak; denge ve nötr olandır; bu da zaten güçler birliği ve yaratımın özüdür. Tarihte belli ölçülerde negatif güçler ve kutbiyetin ya da pozitif olanın varolmadığı bir oluş, mevcudiyet ya da biçim yoktur. Çünkü kaynağın kanalı olan ruh zaten tekamül etmiştir, fakat paradoksal olarak bunu polariteyle bilmesi gerekir, bildiği zaman da kaynağa zaten geri döner, bilemediği ölçüde arzular ve egoların tekamülü kutbiyet planı dahilinde devam eder. Dolayısıyla insanlar da belli ölçülerde daima  negatif güçler ve kutbiyetle ilerletilmek zorundadır, bu güçler planın işlemesi için gerekli ve uygun ana elementlerdendir. Aksi takdir de ne arzu, ne ego, ne tekamül, ne de ışıma olurdu. Bu güçler hem içsel, hem dışsal birbirlerini etkiler biçimde çok boyutlu ve seviyelidir. Burada yine belirtmemiz gereken önemli bir nokta da; iç, dış, alt, üst vs. gibi kavramların bir hiyerarşiye işaret etmek için değil, anlayışta kolaylık açısından seçildiğidir; keza her şey ayrımsız tek bir bütündür. 
 
Başka bir yazının konusu olabilecek içsel yüz haricinde dışsal olan yüz de o plandaki belli tezahürlerle, itekleyicilerle sağlanır. Bir havuzdaki balıkların kaynakla, kendileriyle, bütünle irtibatlarını kesmek için onlar üzerinde tek tek uygulama yapmazsınız. Bu çok maliyetli, zahmetli, uzun süreli ve kontrol edilemeyen bir stratejidir. Onun yerine havuzun habitatına bir virüs, zehir salar ve onun içten içe içselleştirilmesini sağlarsınız. Bunun belli aşamaları vardır. Öncelikle insanların çoğunun bütünsel anlayışla erişiminin hem olmadığı, hem de belli ölçüde muhtaç oldukları alanlar belirler, bu alanların onlara taşınmasını gerçekleştiren özne ve nesneleri seçer ve onları da aynı sistemle kodlarsınız. Bunlar doğumdan itibaren aile, eğitim, din, bilim, medya, yönetimler, toplum ve kültüre bağlı yani kısaca yaşamın her alanıdır. İstisnasız herkes bu yaşam alanlarına tabidir ve işin eğlenceli kısmı, bu yaşam alanlarının taşıyıcıları (aile bireyleri, eğitmenler, din adamları, bilim otoriteleri vs.) sistem kodlayıcıları tarafından ne olup bittiğini pek bilmez, anlamaz, anlayamayacak duruma getirilir ve çoğu zaman da planın büyüsüne kapılıp, ustalaşarak anlamak istemez, bağımlı hale gelirler. Günümüzde sistem kodlayıcıları tarafından bunun yoğunlaştırıldığı ve oldukça sofistike hale getirildiği alanlardan biri de negatif güçlerin özellikle epifiz bezi, alın ve taç çakra kanallarını kullanarak kitlesel bir etki / etkisizlik yaratmalarıdır. Alanlar ve taşıyıcıları atlanmaz, böylelikle açık verilmez; fakat kutbiyetler nasıl ki birbirini doğurur her zaman alanın kendi içinde en az kendi hacmince boşluklar ve kör noktalar vardır, olmak da zorundadır. Bu noktalar ortaya çıkıp havuza başka bir yayın yapmaya başladıklarında negatif kutbiyet tarafından mümkün olan her türlü yayın kesici yaşamsal direnci görürler. İnsanlık negatif kutbiyetin ve bilgelerin olduğu kadar onların ayak izleri sayesinde de yürüyor! Öte yandan, pozitif; negatifle cilalanmadan da nötr hale gelmez ya da belli bir sağaltma sağlanamaz. Pozitif kutbiyet bugün de çok sık gördüğümüz biçimde negatife kayma eğilimindedir ve bu aslında çok kolaydır. Siz havuz içinde ne olup bittiğini bile bilmeyen diğer balıklarla savaşmaya, hele ki sistem kodlayıcıların araçlarını kullanmaya başlar, kıyamet çığırtganlığına ya da yükseliş vaadlerine kapılırsanız rahatlıkla dikey bir geçiş yapabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz türden eşsiz bir geçiş, yeni denge ve sancılı doğum zamanlarında negatif kutbiyet azar, pozitif kutbiyet sınanır, her ikisi de birbirine karışmış hallerde görünebilir ve bir çok geçiş olur.

 Hem pozitif hem de negatif kutbiyetlere belli bir mesafede nötr kalabilmek ve havuzun içindeyken bile dışını görebilmek hem çok önemli hem de bireysel ve kitlesel ışımayı belirleyen yegane denge ve bağlantı faktörüdür. Öte yandan, bir balık bir havuzun içinde, ancak havuzun dışını bilirse etkin olabilir. Havuzun dışı; içtedir, ne pozitif ne de negatiftir ve doğru eylem de bulunmanızı sağlayacak niteliği sunabilecek öz tohumlayıcıdır. Sanırım burada ihmal ettiğimiz, bambaşka düşündürüldüğümüz ya da hiç farkında bile olmadığımız husus; sistem kodlayıcıların da daha yüksek tesirler ve niteliği her ne olursa olsun ilahi planlar dahilinde olmasıdır. Bu anlaşıldığında -çoğunlukla yanlış kullanıldığı üzere- eylemsizlik getirmemelidir, Bu eylemsizlik içindeki eylem; yanı başınızda ve en uzağınızda duran evrendeki en büyük güçlerden biridir. Hepimiz onun ne olduğunu, ona nasıl ulaşıp, bu düzlemde kullanabileceğimizi biliyor; fakat yine işletim planı gereği an gelince ona erişip kullanabiliyoruz. Bilgelik ya da şifa aslında negatif ya da pozitif değildir o dengeleyici katalizördür. Bu varlık olarak pozitif kutbiyetli / yönelimli olmanızdan apayrı bir olgudur.
 
Nihayetinde, bizim işimiz; gücümüz yettirildiğince; insanın negatif kutbiyeti alt etmesini sağlamak, onu lanetlemek, pozitifi cilalamak, pozitif yüklenmek, onu arttırmak, taraf tutmak değil! -ki zaten böyle bir şey söz konusu olamaz- herseferinde seçim yaparken DENGE’ye kanal OL’abilmeyi dilemek ve kutbiyetlerle beraberken yine de O’na yürüyebilmektir.

Gönlümüzün geniş tutulduğu anlara…


Ahu Birlik 


Yorumlar - Yorum Yaz