• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Usui Reiki 4. Seviye/3B/Reiki Master Eğitmen İnisiyasyon & Eğitimi

Kişi Reiki’nin en yüksek amaçlarından biri olan; onu başkalarına da uyumlayıp öğreterek jenerasyonlara aktarma kararı verir, bunun sorumluluğunu alır ve bu yetkinliğine ulaşırsa 4. Seviyeye eğitmeninin de onayı ve inisiyasyonla  geçebilir. Bu seviyede ustalık sembolünü inisiyasyon için kullanma yetkilendirmesi yapılır ve inisiye edilirsiniz artık Reiki’nin kalbi olarak da niteleyebileceğimiz inisiyasyon çalışmaları üzerinde ve ruhsal boyut üzerinde yoğunlaşılır ve bu konuda eğitimler alınır.
 
Bu seviyenin inisiyasyonu 1 gün, arınma / dengelenme süreci 1 ay şeklindedir, 1 ay içindeki bu süreçte karşılıklı belirlenen zamanlarda eğitimler verilir, sorular cevaplanır, çalışma notları ve 4. seviye sertifikası verilir.
 
Reiki eğitmenliği, kişisel bir seviyeden ziyade ya da onun yanında hayatınızı Reiki’ye adayacağınız, tam zamanlı bir programdır. Ben bu seviyeyi daha çok; Reiki’nin üzerinde çalıştığı çiçeğin polenleri etrafa taşıyarak tohumlamaya muktedir kılınması, bir Yaşam Biçimi ve bir Hizmet Aşaması olarak yorumluyorum. Herkes Reiki uygulayıcısı, şifacısı olabilir, fakat herkesden bir çok sebeple Reiki Eğitmeni olması beklenmez, kaldı ki kişinin kendisi de bunu çeşitli sebeplerle istemeyebilir. O nedenle Reiki Master Eğitmen seçimi mutlaka belli kriterler, izinler gözetilerek, özenle seçilerek ve olgunlaşma beklenerek verilir. Her öğretmen kendi yetiştirdiği öğretmenin yapacağı inisiyasyon ve eğitimlerden sorumlu oluğu gibi bu aşama inisiyasyon yetkisiyle beraber belli bir yeterlilik ve tesirler içerdiğinden diğer aşamalardan enerji bakımından değil fakat nitelik bakımından farklı bir oluşum içerir işte bu nedenle geleneksel Usui Reiki sisteminde aslında öğrenci değil öğretmen bunu öğrencisine teklif eder.
 
Her halükarda Reiki’nin nihai zenginliği ve amacı; mümkün olduğunca çok kişinin ondan gerçek anlamıyla faydalanabilmesi, ilerlemesi ve mümkün olduğunca nitelikli Reiki Üstadının ve uygulayıcısının yetişebilmesidir. Bir eğitmen için Reiki’nin en güzel ifadesi ve hediyesi; inisiye ettiği ögrencilerinin Reiki’yi kullanarak dönüşmeleri ve başkalarının dönüşmüne de yardımcı olmalarıdır.


DETAYLAR, SORULARINIZ VE RANDEVULAR İÇİN BANA İLETİŞİMLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.
.