• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Reiki Nasıl Kullanılır & Reiki Uygulayıcısı Olmak

 Reiki şifası almak için sürekli başka birine (Bir Reiki uygulayıcısına) ihtiyaç duymak, gerek maddi gerek manevi pek çok yönden pratik değildir. Reiki’ye uyumlanarak bir Reiki uygulayıcısı (kanal) olmak; hem ‘balık verilmesini beklemektense balık tutmayı ögrenmektir’ hem de Reiki’yi çok daha geniş, güçlü ve etkin bir biçimde yaşamamıza ve onunla çalışmamıza olanak verir.

 

Bunun için, inisiyasyon tekniğiyle Reiki’ye uyumlanma sürecinden geçilmesi gereklidir. Reiki eğitimini, içeriğini vs. çeşitli kaynaklardan çalışarak edinip, ilerletebilseniz de Reiki’nin kalbi olan inisiyasyon süreci (kanal haline açılma) bu şekilde ilerlemez, bu; mutlaka inisiye bilgisi ve bunu aktarma yetisine sahip bir eğitmenin sizi inisiye etmesini gerektiren özel bir işlemdir.

 
Bu süreç, kişinin Reiki’nin hangi seviyesine uyumlandığına bağlı olarak, bir Master Eğitmen tarafından maksimum 4, minimum 1 gününüzün birkaç saatini alacak, tamamen giyinik biçimde oturarak ya da uzanarak, eller belli enerji merkezlerine ve alanlara hafifçe dokunarak ya da dokunmadan yapılan bir işlemdir.
 
Bu işlemler sırasında, belli tekniklerle kişinin enerji blokajları açılır, aura / çakra sistemi dengelenir, aura yumuşatılır, aura kanallarına girilir ve kişi en son Reiki’ye inisiye edilir. Öğretmen, Reiki enerjisi (ilahi kaynak) ve öğrencisi arasında kanallık görevi yaparak özel tekniklerle Reiki’ye kişiyi uyumlar, tanıtır, hazırlar, açar yani onu “inisiye” eder. Kişi artık frekans olarak Reiki’nin kendinden akabileceği "temiz" bir kanal haline gelir. 

 

Kişi, 21 günlük enerji dengelenmesi süresince gösterilen şekillerdeki el pozisyonları ve eğitimle sadece kendine Reiki verdikten sonra, artık Reikiyi sadece niyetle kendinde, başka şeyler, kişiler vs. üzerinde dokunarak ve seviyeye göre zaman ve mekandan bağımsız olarak dokunmadan da kullanabilir duruma gelir. Her inisiyasyonda enerji frekansı, bilinç bir miktar daha yükselir, çözülmeler ve dönüşümler olur. Her aşama, kişiye göre kendi içinde farklı dünyalar barındırır, şifa ve bütünlüğe doğru farklı kapılar açar, bilgi ve tecrübeler taşır.

 

Reiki’ye bir kez, doğru biçimde uyumlanıp onu kullandığınızda yenileme gerektirmeden artık onu ömrünüz boyunca kullanabilirsiniz. Reiki hep akar, onu kullanmazsanız varoluşa, kullanırsanız kullandığınıza akar. Tabii ki Reiki’yi farkındalık, çaba ve sorumlulukla düzenli kullanan bir insanla, aldıktan sonra neredeyse hiç kullanmayan birinin Reiki akışı ve ilerleme süreci de bir değildir. Onun nihai faydasındaki en büyük etkenlerden biri inisiyasyon, diğeri de sizsiniz.

.