• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


21 Günlük Süreç & Dönüşümler

 İnisiyasyon sırasında ve süreci takiben alıcı, verici ve inisiyasyon seviyesi gibi faktörlere bağlı olarak, çakra ve aura sistemindeki çözülme, akış ve dengeyi takiben farklı şiddet ve biçimlerde fiziksel, duygusal, zihinsel, ruhsal değişim, gelgitler ve dönüşümler yaşanır. Bunlar ellerde ve vücutta karıncalanma, ısınma, soğuma, elektriklenmeden vücutta toksin atıcı faaliyetlere ve rahatsızlıkların iyileşmeden önce şiddetini arttırmasına, duygusal / zihinsel dalgalanmalardan bakış açısı, yaşam ve ilişkilerdeki dönşümlere, kozmik evreni bir ve bütünlüğü hissetme, canlanma, sevgi, huzur, güven, coşku duygularından yalnız kalma isteği ve negatif yansıtmalara kadar değişen sayısız şekil ve seviyede tezahür edebilir.
 
Hayatınızdaki fiziksel durumlar, bağlılıklar, sıkıntılar, duygu / düşünceler, kişiler, olaylar vs. değişmeye başlayabilir. Kopuşlar, dirençler, patlamalar, durulmalar, karışıklıklar, enerji patlamaları / açlıkları yaşanabilir. Bazıları ise; Reiki enerjisini hiçbir değişme yokmuş gibi çok hafif, anlık, belli belirsiz yumuşak bir meltem gibi yaşar ya da hiçbir değişiklik hissetmez. Bunlara bakarak ilk adımda Reiki’nin aşırı aktığı ya da etkisiz kaldığı gibi anlamlar çıkartılmaz. Herkes kendine has, alabileceği ve ihtiyacı olan biçimde seviyelerdeki değişimleri yaşar. Reiki kişiye özel ve tam da olması gerektiği nicelik ve nitelikte akar.
 
 Kişiye göre değişmekle beraber, tüm yeni süreçlerde alışma, tanıma, dengelenme ve yükseltilen seviyeye göre oluşan boşlukların dolması için gereken süre ortalama 21 gündür. Özellikle bu 21 gün içinde kalan tüm bu süreç geçici olup, uyumlandığınız ve ilk kez hissettiğiniz yeni enerjnin kendini fiziksel, duygusal, zihinsel, ruhsal düzlemlerinizde sizinle dengelenme aşamasıdır. Bu sürede pozitif etkiler, “mucizeler” vs. yaşamak yanında bazen “negatif” atfettiğimiz durumlar, dirençler ve sancılar yaşamamız da oldukça normal ve gereklidir. Şifayla birlikte gelen tüm arınma, dengelenme ve öğrenme süreçleri muazzam güzellikler ve ödüller taşısa da tertemiz, yüzleşmesiz, çabasız ve sorumluluksuz geçmesi de beklenmez. Bunlar ne ilk, ne de son, sadece sizin karşılaşacağınız süreçler de değildir. İnsanlık varolduğundan beri buna sevgiyle gebedir. Bu süreçte rehberiniz zaten size yardımcı olacaktır. Tüm dönüşümler, aura çakra sistemindeki açılma, dengelenme, akış ve kanallığın kutlanması gereken sonuçlarıdır.
 
Bu süreçlerde unutmamanız gereken şey; her ne oluyorsa sizin ve bütünün hayrına olması gerektiği şekilde ve miktarda oluyor. Sakin, dengeli bir farkındalıkla tüm olanları karşılamaya çalışmalı, kendinizi gözlemlemeli, mümkün olduğunca doğal, pozitif ortamlarda bulunmalı, bu kısa sürenin tadını çıkartmalı, gösterilen pozisyonlarda sadece kendinize düzenli Reiki vermelisiniz, bu hassas süreç içinde ani kararlar verip uygulamamaya, negatif duygu, düşünce, olay, durum, haber, insanlar ve dış etkenler üzerinde mümkün olduğunca az durmaya özen göstermeli, negatif, karışık içerikler tüketmemeye (haber, kitap, müzik, film, mistik / spiritüel okumalar vs.), her anlamda doğal, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmeli ve gereken durumlarda önce eğitmeninize danışmayı ihmal etmemelisiniz.
 
.
.