• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Usui Reiki 2. Seviye İnisiyasyon& Eğitimi

Usui Reiki 2. Seviye İnisiyasyon & Eğitimi; astral seviyedeki ilk adımdır. İlksel farkındalıklardan, eterik düzeyden açılarak artık zihinsel ve duygusal alanlara daha yoğun hitap edilmeye başlanır.
 
 Bu seviyede kişi, Reiki’nin 3 sembolüne / anahtarına (güç sembolü, iletişim /uzaklık / köprü sembolü ve zihinsel / duygusal şifa sembolü) uyumlanır. Bu seviye 1. Seviyeye göre çok daha geniş, yepyeni ve yoğun bir çalışma ve uygulama alanıdır. Bu nedenle görevler, yüzleşmeler, dönüşüm ve potansiyel de o derecede artar ve sindirilme talep eder.
 
Sembollerin kullanımıyla beş duyuyla algıladığımız, üç boyutlu fizik evren dışında, mekan ve zaman sınırı olmadan geleceğe, geçmişe, uzakta olan birine, olay ve durumlara, herhangi bir şeye dokunmadan, sembollerle şifa verebilir, kendimizi, kişileri, nesneleri koruma altına alabilir, mekanları, nesneleri vs. negatiflerden arındırıp temizleyebilir, şifayı güçlendirebilir, blokajların açılmasını daha rahat sağlayabilir, bağımlılıklar, bilinçdışı, çekirdek kalıplar üzerinde çalışabilir, daha yüksek frekanslarla iletişim kurabiliriz. Ben bu seviyeyi, Reiki’nin Muhteşem Evreni olarak yorumluyorum.
 
Kişi bu seviyeyle, 1. Seviyeye göre çok daha geniş bir frekansa, enerji seviyesi, farkındalık, bütünleşme ve iyileşmeye doğru zihinsel / duygusal seviyede ilerlemeye başlar, sembollerin çeşitli özellikleriyle bütünleşmeye başlayarak, sembollerin temsil ettiği alanlarda da gelişme göstermeye başlar. 2. Seviye zihinsel / duygusal alanlarda çok derin çözülme ve dönüşümlerin yaşanacağı, kişinin kendiyle ve çevresiyle tekrar tanışacağı, taşların oturtulduğu bir süreçtir.
 
Bu seviyenin inisiyasyonu -1. Seviyeye uyumlanmamış birine göre- enerji daha yüksek, alışık, aura-çakra sistemi daha dengeli, açık, uyumlu olduğu için daha kısa sürer.
 
Birebir ve yüzyüze, karşılıklı belirlenen ve birbirini takip eden ortalama 2'şer saatten 2 günü içeren bu sürecin 1. gününde, yaklaşık 1 saat aura / çakra çalışması / şifa terapisi, 2. günde ise Reiki 2. seviyeye özel teknikle inisiyasyon gerçekleştirilir. Bu 2 gün boyunca ayrıca kişiye Reiki 2. Aşama bilgi ve eğitimleri verilir, sorular cevaplanır, çalışma notları ve inisiyasyondan sonrasında sertifika verilir.
 
21 gün kuralı her inisiyasyon sürecinde olacağı gibi geçerlidir. Kişi bu 21 günde öğretilen şekillerde sadece kendine Reiki verir. 21 Günün sonunda bir görüşme ve kontrol sağlanır. Sonrasında kişi artık sembolleri kullanabilir. Reiki’yi zaman ve mekandan bağımsız olarak her şeye, herkese aktarabilir, çalışmalarına başlayabilir.
 
Reiki 2 ile 3 arasında, kişiye göre değişmekle beraber en az 6 ay beklenmesi tercih edilir.
 
2 ve 3. seviye birbirleri için bir tamamlayıcı, güçlendirici niteliğindedir. Yani kişi 1. aşamayı aldıysa ömrü boyunca 1. aşamada kalabilir fakat 2. aşamayı alan birine mutlaka 3. aşamayı alması tavsiye edilir. 3. ve 4. aşama arasında ise böyle bir bağ yoktur. 


REİKİ 2. SEVİYE EĞİTİM KONULARINI, "EĞİTİM İÇERİKLERİ" ADLI BAŞLIKTAN İNCELEYEBİLİR, DETAYLAR, SORULARINIZ VE RANDEVULAR İÇİN İLETİŞİMLERDEN BANA ULAŞABİLİRSİNİZ.
..