• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Güçlü Aura ve Korunma


Güçlü bir enerji alanı ve bu alanı korumanın yaşamımızın her konu ve boyutunu güçlendirme ve muhafaza etmedeki birincil etkisi tartışılmaz. Bu sayıda bunu sağlamak, düzenli olarak  kontrol etmek ve eksikleri gidermek için genel olarak nelere dikkat etmemiz gerekir kısaca değinmek istiyorum.

1. Fiziksel Düzeyde:

Güçlü bir aura ve korunmanın en önemli niteliklerinden biri eterik auranın geniş, güçlü, uyumlu ve sağlıklı olmasıdır. Bunun için özellikle ilk 2 enerji merkezlerinizin (kök ve hara) konularına çalışmanız, burdaki eksiklerinizi tamamlamanız çok önemlidir.

Fiziksel bedene bağlı beslenme, egzersiz, uyku, stres, çok temel ve geniş anlamda doğayla ilişkiniz gibi konulara ve bunlara dair sağaltımlarınız ne durumda bunlara öncelikli bakabilirseniz çok iyi bir yol katetmiş olursunuz. Sağlıklı bir beden farkındalığı, iletişim ve beden sınırlaması edinmeniz oldukça önemli olacaktır. Bunları ihtiyaçlar hiyerarşisinde ilk sırada alabilirsiniz lakin maddi düzeyde güçlü olmayan bir aura manevi olarak da güçlü ve korunmuş kalamaz ve yükselemez. Cinsel hijyen ve partner seçimi de aura açısından son derece önemli bir mevzudur. Ayrıca enerji tıbbının bedene yönelik günlük rutin, pratik ve uygulamaları bu alandaki güçlenme ve korumalar için çok faydalıdır.

2. Zihinsel ve Duygusal Düzeyde:

Zihinsel ve Duygusal olarak içeri aldıklarınız/beslendikleriniz ve içerde tuttuklarınızın içeriği, nicelik ve kalitesine dikkat etmeniz –özellikle bir takım düşünceler ve onların biz de yarattığı duygular söz konusu olduğunda– güçlü, sağlıklı, korunmuş bir auranın en önemli gerekliliğidir. Bunun için özellikle çekirdek kalıplar, içsel çocuk, travma, bilinçaltı, gölge gibi alanlarla derinlemesine çalışıp, düzenli meditasyon pratikleriyle desteklemeniz çok değerlidir. Zihin ve duyguların arındırılması güçlü ve kalkanlı bir aura için çok temel bir niteliktir.

3. Ruhsal Düzeyde:

Burada alt 3 dünyevi enerji merkezinden ziyade, ruhsal auranın bağlantılı olduğu kalp merkezi ve üstüne yönelik yapacağınız tüm çalışmalar ve bu çakraların konularındaki eksik ve dengesizliklerinizi gidermeniz güçlü ve korunmuş bir auranın bir başka olmazsa olmazıdır.

Özellikle menşei belli, saf ve güvenilir kaynaklarla yapacağınız psişik, manevi ve ruhsal çalışmalar, mistik ilimler ve hakikat bilgisinin doğru düzgün açılıp oturması, reiki gibi enerjiyi tepeden alıp tüm enerji alanına yayıp temizleyip dengeleyen ve derinleştiren pratikler ve karma gibi temizlikler güçlü ve korunmuş bir auraya muazzam destek sağlar.

Ruhsal bağışıklık için kutbiyetlerin üzerine çıkan bir anlayışın 4 seviyede de oturmuş olması bu nedenle de kutbiyetlerin iyi bilinmesi önemlidir. İmgeleme telkin gibi çalışmalar hem zihinsel duygusal hem de ruhsal aura gücünde etkilidir. Psişik korumalarda özellikle mavi rengi ve sembolleri tercih edebilirsiniz. Bazı şamanik çalışmalarda ruhsal güçte etkilidir fakat en etkili olan vermek ve başkalarıyla çalışmaktır.

Birbirinden ayrı görünen bu 3 alanın birbirine bağlı ve birbirini etkiler olduğu unutulmamalı. Mesela ruhsal seviyede bir dua, kalkan ya da tılsım aurayı güçlendirip koruyor görünebilir, fakat neyi neden nasıl yaptığımı, bunun anlam önem ve kaynağını bilmediğimde ya da korku, şüphe vs. frekansı karıştığında bu zihinsel duygusal aura güçsüzlüğündendir ve tüm alanlarınızı ve total gücü tabii ki etkiler. Ya da mesela fiziksel bedeninizin çok güçlü olması her zaman güçlü bir aura anlamına gelmediği gibi, tam tersi bu güçlü beden güçsüz bir auranın fazlasıyla abanılmış bir ikamesi de olabilir.

Bir düzeyde gerekli ve anlamlı olan bir güç, algı ve korunmuşluk diğer bir düzeyde ihtiyaç dahilinde olmayıp tamamen zıttı bir yöne de salınabilir.

Enerji dediğimizde tek bir özerk alana bakabilir ve onun tekil özelliklerinden bahsedebiliriz, fakat enerjinin total gücü dediğimizde ve özellikle çakraları da içeren auranın gücü ve korumasından bahsediyorsak burada artık çoklu dinamikler ve geçişkenlik, uyum, derinlik ve bütünlük çok daha önemlidir. Çakra düzeyinden enerji aktarmakla aura düzeyinden enerji aktarmak bu nedenle farklıdır.

Güçlü ve korunmuş bir aura ve enerji için öncelikle herkesin en azından Reiki1 seviyesine inisiye olmasını öze olan yolculuğunda kendi merkezini bulup, orada durabilmesini ve bununla bütünleşebilmesini dilerim.

Ahu BİRLİK