• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


İnisiyasyon & Terapilerle İlgili Özel Hususlar

 Uzaktan (telefonla, sanal ortamlar üzerinden, kişiyi görmeden vs.) ya da zorlamayla, kendi rızası dışında, onay vermeyen, niyet etmemiş kişilere inisiyasyon yapmıyorum. Bu uzaktan inisiyasyon olmaz gibi yanlış bir kapıya çıkabilir. Uzaktan inisiyasyon olur, fakat uzaktan şifa gibi de değildir, bir çok konuda zorlayıcı olacağından özellikle uyumlama gibi bir konuda ikinci planda kalan bir biçimdir.
 
Acil tıbbi müdahale gerektiren ya da tıbbi yardım veya bilinçaltı terapi öncülü olan durumlarda inisiyasyon yapmıyorum.  
 
Birden fazla kişiyle aynı anda eğitim ve inisiyasyon bir arada, seminer şeklinde değil, birebir uyumlama ve inisiyasyon süreci, eğitimler ve kontrol şeklinde ilerliyorum. Sadece grup atölye çalışmaları bunun dışındadır.
 
Beş dakika, yarım saat, 1 saat gibi kısa sürelerde inisiye yapmıyorum. Eğer Usui Reiki’ye doğru, sağlıklı ve dengeli biçimde inisiye olacaksanız bir uyumlanma süreci ve ancak onu takiben inisiyasyon almanız gerekir. Bu süreç, Reiki 1 Seviyesine inisiye olacaksanız; üst üste 4 gün, mümkünse aynı saatlerde, ortalama bir saat, Reiki 2 Seviyesinde 2 gün, ortalama bir saat, ve Reiki 3 Seviyesinde tek günde ve ortalama bir saat içinde gerçekleştirilen bir işlemdir. Bunu destekleyen işlemlerse eğitim süreci ve kontroldür.
 
Reiki eğitimlerinizin eksik kalmaması ve kontrolünün sağlanması açısından 21 günlük dengelenme süreci ardından mümkünse yüzyüze, değilse diğer yollardan bir görüşme daha yapmayı, eğitimleri inisiyasyon sürecini takiben ve kontrolde karşılıklı belirleyeceğimiz zamanlarda vermeyi tercih ediyorum.
 
Enerjiler söz konusu olduğunda son uyumlanan enerji ve soyağacı varlıkta hakim olan ve kullanılandır. Dolayısıyla bir önceki seviyeyi benden ya da geçerli, belgelendirilebilen bir soyağacı ve sisteme sahip olan bir Usui Reiki Üstad Eğitmenden almadıysanız Usui Reiki’ye ve ilgili seviyeye mümkün olan en sağlıklı, doğru biçimde uyumlanma sürecinizin takibi ve inisiyasyonunuz konusunda yardımcı olurum.
 
Yoğun olan eğitim programı karşılıklı olarak da belirleyeceğimiz belli bir süre ve enerji gerektireceğinden, aşinalığınız ve rahatınız açısından, en azından Reikiyle ilgili -rahatlıkla buradan ya da her yerden ulaşabileceğiniz en temel ve basit kavramlar hakkında- az çok bilgi sahibi olarak gelmenizi tavsiye ediyorum. Bir öğretmen tüm bilgi ve deneyimini öğrencisine hem aktaramaz hem de uygun olmaz. İnsan; almak, kullanmak ve öğrenmek istediği şeyi öncesinde az çok araştırmalı neyin, neden olduğunu bilmeli, ilerlemek için bu konuda merak, çaba ve sorumluluk sahibi olmalıdır diye düşünüyorum. Bunun dışında inisiyasyon Reiki’nin kalbidir; bilgi açıkları zamanla ve deneyimle zaten kapanacak ve gerekli noktalarda da size gerekli yönlendirmeler sağlanacaktır.
 
Randevulara geç kalma, iptal gibi durumları mümkün olduğunca bildirmenizi rica ederim.

.