• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  BODRUM ŞİFA SANATLARI ATÖLYESİ
Reiki İlahi Aydınlanma
Çok değerli üstadımız İsmail Bülbül'ün Reiki ile ilgili bilgi karışıklıklarına, yanlış ve az bilinenlere son verecek, sorularınızı aydınlatacak bu donanımlı kitabı bir ve bütüne hayırlı, uğurlu olsun...

Reiki ile tanışmaya niyetlenenler, yeni başlayanlar ve ileri aşamalardaki tüm öğrenci ve eğitmenler için referans niteliğindeki bu eserin, başucu kaynağınız olması ve en yüksek faydayı sağlamanız dileğiyle... 


Usui Reiki 3. Seviye/3A/Reiki Master İnisiyasyon & Eğitimi

Reiki Master seviyesi, bir yandan kişinin kendi kendinin efendisi olup kendini gerçekleştirmesini, tartmasını içeren dinginlik, farkındalık, huzur, coşku ve mutluluk içeren bir süreç, öte yandan Reiki’nin kişinin üzerinde efendi olduğu anlamına gelen astral boyutta seyreden, ustalık çalışmaları içeren ruhsal seviyedeki bir adımdır.
 
 Bu aşamadaki çalışma ve uygulama alanları Reiki 2. Seviye’ye göre daha az görünse de kendine has derinlik ve titreşimleri vardır. Bu aşamada kişi belli bir aşama, doygunluk, yetkinlik denge ve dönüşüme daha ulaşır, şifa gücü katlanarak artar ve Reiki’yi hayatın her alanına genişleterek taşıyıp, etkin bir biçimde, düzenli olarak kullanmaya başlar. Bu seviyeyle beraber Reiki tamamen farklı tatta bir yolculuğa dönüşür ve kişiyle beraber yeniden doğar. Ben bu aşamayı, Reiki’nin Tekamül Basamağı olarak yorumluyorum. İnsan bu seviyede kendiliğini gerçekleştirme yolculuğundan, kendini bilmeye ve olmaya doğru da adım atar.
 
Kişi bu seviyede “spiritüel soyun taşıyıcısı” olarak da nitelendirilen, güç /ışık sembolü olarak da adlandırabileceğimiz 4. ve son ilahi sembole, yani ustalık /üstadlık sembolüne inisiye olur. Her nekadar semboller hiyerarşiye tabi olmadan bütünlük içinde, eşsiz biçimde çalışsa da bu sembol Reiki’nin inisiyasyon sembolü olması, etki alanı, niteliği ve kişiyle birlikte tekamül etmesi bakımından çok önemlidir.
 
Reiki 3, aynı zamanda eğitmenlik seviyesi (4. Seviye / 3B) hazırlık, ısınma olan bir aşama olmasıyla da çok önemlidir. Reiki 3. Seviye eğitimi; 3A Master Ve 3B Master Eğitmen olarak da adlandırılır. İkisi arasındaki fark; 3B (Reki Master Eğitmen) seviyesinde artık başkalarını da Reiki kanalı haline getirme yetkisi edinir ve ustalık sembolünü inisiyasyon için de kullanmaya başlarsınız. 3B aşamasından önce inisiyasyon sembolünün bilgisi ve kullanımına sahip olunsa, onunla belli alanlarda çalışılsa da, inisiyasyon yapılamaz, sembol başkalarını Reiki’ye inisiye etmek amacıyla çalıştırılamaz.
 
Reiki Master Seviyesi İnisiyasyon & Eğitimi, birebir ve yüzyüze, eğer ekstra durumlar söz konusu değilse; karşılıklı belirlenen yaklaşık 2 saatten oluşan tek bir günlük süreçtir. Bu süreç; 3.A Seviyesi ile ustalık sembolünün inisiyasyonunu, 3.A Seviyesinin eğitimini, soruların cevaplanmasını, çalışma notlarının verilmesini, inisiyasyondan sonra verilecek sertifikayı içerir. 
 
21 gün süresince kişi, sadece kendine ögretilen şekilde Reiki verir, 21 günü takiben olan kontrol ve eğitimden sonra Reiki’yi her alanda ustalık sembolüyle beraber kullanmaya devam eder.
 
Bu seviye, -Reiki’yi bir anlamda meslek edinmeyecek ya da onu jenerasyonlara aktarmayacak kişiler için- en yetkin ve son seviyedir.
 
3A ve 3B (Ustalık ve Usta Eğiticilik) arasında geçmesi beklenen süre, kişinin hazırlanma, yetkinlik, karşılıklı görüşmeye ve üstadının rızasına bağlı olarak değişmekle minimum bir buçuk sene olup aslen diğer seviyelerde de olduğu gibi süresiz bir gelişimdir.


REİKİ MASTER SEVİYESİ EĞİTİM KONULARINI "EĞİTİM İÇERİKLERİ" ADLI BAŞLIKTAN İNCELEYEBİLİR, DETAYLAR, SORULARINIZ, RANDEVULAR İÇİN BANA İLETİŞİMLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.


.

.